KYK ( Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü ) portalına bazen girişlerde sorun çıkarmaktadır. K.Y.K ya yurt sonuçları, yurt başvuruları yada burs sonuçları açıklandığında binlerce kişi yüklendiği için site çökmekte ve erişim kesilmektedir. Bu sıralar yurt sonuçları ve burs sonuçları için site kasılmakta olup ana ekrana ulaşılamamaktadır.Sizler direk olarak ” http://eyurtkur.kyk.gov.tr/tr/Anasayfa ” adresini yazdığınızda ana sayfaya ulaşabilirsiniz.

KYK PORTAL GİRİŞ VE ÇIKIŞ

KYK PORTAL GİRİŞ VE ÇIKIŞ

Ayrıca ” http://kyk.gov.tr/kyk/html/index.html ” adresinden ise duyuruların bir kısmı sitenin ilk girişinde gösterildiği için buradan da ulaşabilirsiniz. Ayrıca K.Y.K  @Gsbyurtkur Twitter adresinden de takip edebilir, sonuçları ve önemli gelişmeleri twitter üzerinden takip edebilir, soru sorabilirsiniz.

14 Yorumlar

 1. Raman diyor ki:

  Anasayfadan çıkış yapılamıyor.

 2. kyk çıkış diyor ki:

  çıkış yapamayan arkadaşlar tarayının geçmişini silsin çıkış yapılabilir. ctrl+shift+del tuşları ile geçmişi silebilirsiniz. ben öyle yapıyorum.

 3. KYK diyor ki:

  Arkadaşlar portaldan çıkış yapamayanlar geçmişi silerek çıkabilirler. Kısa yolu ise CTRL+SHİFT+DEl KYK ÇIKIŞ kısayoludur.

 4. Mehmet diyor ki:

  Niğde Üniversitesinden-Uludağ Üniversitesine geçiş yaptım..Kyk da kalıyordum.Bu yıl yönetmelik değiştiği için Kyk nakil yapmıyormuş.Bende Niğde yurdunu arayıp sordum ve tekrar başvuru yap dediler.Ben başvuru yaptım ama yine de bir KYK yı aradım.Çağrı merkezine tekrar başvuru yaptım dedim.O kabul olmaz dediler.Yatay geçişler için ayrı bir başvuru açılıcak dediler.Bugun de baktım bana yurt çıkmış ..Bu çıkan yurt benim niğdedeki kaydımı siler mi yoksa gibi bir yol izlemem lazım bir yardımcı olur musunuz..Fena halde çıkmazdayım

  • admin diyor ki:

   Belirttiğiniz durum çok karmaşık bir durum. Telefon ile değilde gidip bizzat görüşerek durumu çözmeniz gerekecektir. Yeni çıkan yurt tabiki niğdede bulunan kaydınızı silecektir ancak 2 yerden bir nasıl çıkmış oda düşündürücü bir durum.

 5. portal kyk diyor ki:

  teşekkür ederim de portal kyk ya girince çıkış yapılmıyor bende ancak tüm geçmişi siliyorum öyle çıkış yapıyor. Bende kyk bir düzenleme yapmalı.

 6. kyk portal diyor ki:

  teşekkür ederim bilgiler için kaç gündür girmeye çalışıyordum :)

 7. hakan yigit diyor ki:

  Portal kyk anasayfasi gelmiyo neyapmam gerekiyo

 8. wahidullah yaren momenzada diyor ki:

  doğrulama sayfası gelmiyor ne yapayım? Lütfen yardım edin…

 9. ayse diyor ki:

  Dogrulama sayfasina giremeiyorum kullanilamiyor diyor ne yapmam gerekiyor ?

 10. dilek diyor ki:

  Merhaba
  bilgisayarım kyk wifiye daha once baglaniyodu. Son iki üç gündür bağlanamıyorum. Başka cihazdan bağlanabiliyorum. bilgisayarım başka wifi ağlarına bağlana biliyor. Sorunu çözmek için format attım. Elle farklı ip verdim. Tarayıcıya doğrulama sayfasının adresini elle yazdım. Sorun çözülmedi.

 11. cihan diyor ki:

  şifremi unuttum yapmalıyım

 12. elif diyor ki:

  Telefondan girdim ama Wi-Fi olduğu halde girmiyor ve girmediği için çıkış da yapamıyorum ne yapmam lazım başka nerden çıkış yapabilirim yardımcı olur musunuz

 13. elif diyor ki:

  Lütfen yardım edin

Sizde Yorumunuzu Yazın ...