KYK WİFİ öğrencilere ücretsiz internet projesi sayesinde verilen bir hizmettir. KYK wifi ücretsiz internetinden yararlanmak için öncelikle kyk yurtlarında barınmanız gerekmektedir. KYK Wifi aynı zamanda yurtlarda bulunan kablosuz modemlerin isimidir ve modeme bağlanmak için herhangi bir şifre almanıza gerek yokturdur. Ancak bir bilgisayari tablet yada telefon da olabilir modeme bağlantıkdan sınra “Doğrulama Sayfası” isiminde bir sayfa açılır ve kullanıcı adı ile şifre girmenizi istemektedir. Kullanıcı adınız Tc kimlik numaranızdır. Şifrenizi almak için de KYK Yurt idaresine başvuruda bulunarak şifre alabilirsiniz.

Doğrulama sayfasına http://portal.kyk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

KYK WİFİ PORTAL NASIL ÇIKIŞ YAPILIR ?

Bazen KYK Wifi’den çıkış yapılamamakta bu genellikle karşılaşan bir problemdir. Bu sizin cihazınızla alakası bulunmamaktadır. Bazen yoğunluktan sıkıntı yaşanılmaktadır.

devamını okumak için tıklayın… »

KYK Portal Giriş

Tarih Kasım 23rd, 2013. Kategori Eğitim Haberleri

KYK ( Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü ) portalına bazen girişlerde sorun çıkarmaktadır. K.Y.K ya yurt sonuçları, yurt başvuruları yada burs sonuçları açıklandığında binlerce kişi yüklendiği için site çökmekte ve erişim kesilmektedir. Bu sıralar yurt sonuçları ve burs sonuçları için site kasılmakta olup ana ekrana ulaşılamamaktadır.Sizler direk olarak ” http://eyurtkur.kyk.gov.tr/tr/Anasayfa ” adresini yazdığınızda ana sayfaya ulaşabilirsiniz.

KYK PORTAL GİRİŞ VE ÇIKIŞ

KYK PORTAL GİRİŞ VE ÇIKIŞ

Ayrıca ” http://kyk.gov.tr/kyk/html/index.html ” adresinden ise duyuruların bir kısmı sitenin ilk girişinde gösterildiği için buradan da ulaşabilirsiniz. Ayrıca K.Y.K  @Gsbyurtkur Twitter adresinden de takip edebilir, sonuçları ve önemli gelişmeleri twitter üzerinden takip edebilir, soru sorabilirsiniz.